Külföldről behozott autók forgalomba helyezése
A mai napig sokan kérdezitek ügyfélszolgálatunktól, hogy hogyan kell egy külföldről behozott autót forgalomba helyezni? Vagy mennyibe kerül egy külföldről behozott autó magyarosítása? Úgyhogy ebben az írásunkban végig vezetünk benneteket a külföldről behozott autók forgalomba helyezésének lépésein, részletein...
Külföldről behozott autók forgalomba helyezésének lépései
0. lépésként írom az autó vásárlást, hiszen már itt is sok apró tényezőre kell figyelni a külföldről behozott autók esetében. Például ügyelj rá, hogy az adás-vételi szerződés minden esetben kétnyelvű legyen - akkor is, ha magyar az eladó és/vagy Magyarországon történik az adás-vétel. Ügyelj arra, hogy az összes szükséges dokumentumot megkapd melyre szükséged lesz a forgalomba helyezéskor! -a listát egy külön bekezdésben részletezzük, lejjebb!
Külföldről behozott autók forgalomba helyezése a Nemzeti Közlekedési Hatóságnál kezdődik
1.lépés: Nemzeti Közlekedési Hatóság: A külföldről behozott autók forgalomba helyezésének első lépése a Nemzeti Közlekedési Hatóságnál történik. A műszaki vizsga érvényességétől függően szükség van egy műszaki szemlére vagy műszaki vizsgára. Ha lejárt a külföldi műszaki, akkor az ismétlő műszaki vizsga mellett, ki kell fizetni az egyedi forgalomba helyezés költségét is. Fontos megemlíteni, hogy lehetőség van műszaki vizsgára akkor is, ha még érvényes a külföldi vizsga. Példának okáért akkor javasolt, ha már csak néhány hét van hátra a külföldi érvényességi időből. Ekkor csak a műszaki vizsga díját kell kifizetni, az egyedi forgalomba helyezés költségét nem.
2.lépés: a külföldről behozott autók forgalomba helyezésének a Vámhivatal.
Külföldről behozott autók esetében számolnunk kell a regisztrációs adóval is.
Ennek költsége a jármű paramétereitől függ, beleértve …
- a motor típusát (benzin, dízel vagy hibrid),
- a motor méretét,
- az első forgalomba helyezés dátumát,
- a várható magyar forgalomba helyezés dátumát,
- és a környezetvédelmi besorolást.
Regisztrációs adót akkor is kell fizetnünk, ha saját tulajdont hozunk haza. Lényegében minden olyan személyautó esetében ki kell fizetni, ahol a szállítható személyek száma több, mint 3, és még nem volt magyar forgalomban regisztrálva.
Ha a külföldről behozott autó származási helye az Európai Unión kívül van, akkor vámot és áfát is fizetni kell forgalomba helyezéskor.
Illetve, ha a külföldről behozott autó újnak számít, akkor áfa vonzata is van a forgalomba helyezésnek. Újnak számít a jármű, ha a vásárlás pillanatában az első forgalomba helyezés óta nem telt el 6 hónap vagy nem tett meg 6000 km-t a jármű.
3.lépés: a külföldről behozott autók forgalomba helyezésének az okmányiroda.
Lényegében itt zárul a külföldről behozott autók forgalomba helyezése. Fontos, hogy mielőtt az okmányirodába érkeznénk megkössük - akár online - a kötelező biztosítást. Enélkül ugyanis nem adják ki a magyar rendszámot, és a dokumentumokat.
Az okmányirodában vár ránk még a papírok kifizetése, és a vagyonszerzési illeték befizetése. A vagyonszerzési adó befizetés ugyanazon táblázat alapján történik, mint a magyar autók esetében.
+1: 2018.01.01.-én változott a jogszabály és eredetiségvizsgálatra is szükség van külföldi járművek forgalomba helyezésekor. Erről itt írtam részletesen
Mennyi ideig tart a külföldről behozott autók forgalomba helyezése?
Az ügyintézés ideje lényegében pár napot vesz igénybe, viszont akár hetekig elhúzódhat a szabad időpontok függvényében. Egy biztos: ha ránk bízod a honosítást, akár 24 óra alatt kész vagyunk vele!
Külföldről behozott autók forgalomba helyezéséhez szükséges okmányok
Milyen okmányok szükségesek a külföldről behozott autók forgalomba helyezéséhez?
Emellett, ha magánszemélyként vásárolod a járművet...
Akkor az alábbi személyes okmányokra lesz szükséged a külföldről behozott autó forgalomba helyezésekor:
- Lakcímkártya, mellyel igazolod, hogy van állandó magyar lakcímed
- Személyigazolvány
- Adókártya.
Ha cégként vásárolod meg az autót…
Akkor szükséged lesz a külföldről behozott autó forgalomba helyezésekor:
- 30 napnál nem régebbi cégkivonatra
- Aláírási címpéldányra
- Szükség esetén meghatalmazásokra, nyilatkozatokra.
Mennyibe kerül a külföldről behozott autók forgalomba helyezése?
Vannak bizonyos fix költségek, melyekkel fixen lehet számolni a külföldről behozott autók forgalomba helyezése kapcsán:
Ezek mellett számolni kell a regisztrációs adóval és vagyonszerzési illetékkel, melyek a jármű pontos paramétereitől függnek.
Kiegészítés: 2018.01.01.-én változott a jogszabály, eredetiségvizsgálatra is szükség van, ami nagyságrendileg 20.000 Ft többletköltséget jelent! Az aktuális híreket az eredetiségvizsgálatról külföldi járművek esetén itt olvashatod!
Intézd el a jármű forgalomba helyezését velünk...sorszám és sorban állás nélkül!
Bízd ránk a fárasztó ügyintézést...
- Ha szeretnéd, hogy akár 24 óra alatt elintézzük helyetted a forgalomba helyezést...
- Ha szeretnéd elkerülni a sikertelen forgalomba helyezést...
- Ha nem szeretnéd a jól megérdemelt szabadnapjaidat sorban állással és macerás hatósági ügyintézéssel tölteni...
Akkor bízd ránk a forgalomba helyezést, Budapesten akár 24 óra alatt végzünk a teljes ügyintézéssel!
Kattints ide a részletekért: